CDX-100CC
Material
Aluminum Alloy+Braided Nylon
Color
Black
Size 1m
Data Transfer Rate
USB 2.0 (480Mbps)
Charging Power
PD 100W (20V 5A Max)
Video Output
Not Supported
Connector Type
USB-C to USB-C
Support System Windows、Linux、Mac OS、Android
Select Length
Select Color
-65%
ORICO 100W USB-C Fast Charging Data Cable—
Product Information
Shipping & Returns
Description
USB-C PD100W Charging Cable
A Good Companion for Travel and Office Work
PD100W Fast Charging
USB 2.0 Fast Transfer
22AWG 6-core Cable
Wearable and Durable
Fully Compatible with Type-C Devices
Package List
Model
CDX-100CC
Material
Aluminum Alloy+Braided Nylon
Color
Black
Size 1m
Data Transfer Rate
USB 2.0 (480Mbps)
Charging Power
PD 100W (20V 5A Max)